Jakub Šrom
Novinky | Jakub Šrom
Zimní soustředění
vloženo 27.1. 22:07
Jediné soustředění, které jsem od roku 2011 nevynechal, je to zimní. V posledních letech se stalo odreagováním od nabíhaných kilometrů, ovšem letos tomu tak nebylo. Od loňského března kvůli problému s tříslem netrénuju a nezávodím. Běžky mě problém nedělají, proto jsem se zúčastnil zimního soustředění reprezentace i letos, abych si připomněl, co je to trénink. Po druhém dnu jsem si to oživil jasně, neboť se mi z únavy ani spát nechtělo. Tělo nebylo na takovou zátěž zvyklé. Počasí ale bylo na běžky ideální a jizerský terén nabízel rychlé najíždění kilometrů. Takže zbytek soustředění už jsem byl na kilometráž zvyklý, ale jsem rád, že si zase můžu po týdnu doma odpočinout.
Bohužel tříslo při běhu stále bolí a tak toto soustředění bylo pravděpodobně poslední na nejbližší dobu. Zkoušel jsem mnoho způsobu řešení problémů s tříslem od terapií, doktorů nebo času, zatím nic nezabralo. Po prázdninách jsem si dokonce říkal, že bych se už k ROBu vrcholově nevrátil, nemusel tak trénovat každý den s tím, že se možná nezraním a budu mít nějakou šanci se nominovat na MS/ME. Ale nyní mi tréninky, soustředění, závody atd. chybí a je to bez toho všeho dost nuda. Náplní dne se stává akorát škola, práce a další typické věci, které většina lidí považuje za to jediné v jejich životě. Mě to ale nudí a bez aktivní relaxace bych se asi v budoucnu zbláznil. Třeba na známky ve škole to nemá vliv, ale průběh semestru mě z velké části nebavil, ani chození do práce pro nabourání stereotypu tomu nepomohlo. S trénováním a závody jsem sice neměl tolik času na to ostatní, zato jsem byl zbytek dne produktivnější. Proto bych se chtěl ke sportu vrátit (vracet v případě nějakých komplikací/zranění). Už to není o tom jen vyhrávat, ale vůbec hrát. A to není vůbec špatně. Nevím, jestli se k ROBu vrátím za měsíc, za rok nebo za pět let, ale vrátím se. Mám tam rozdělanou práci, kterou bych rád dokončil. To mě asi štve ze všeho nejvíc. Musel jsem skončit, aniž bych chtěl. A já nerad končím, když ještě sám nechci.
Přeji všem šťastný nový rok bez pádů!
vloženo 30.12. 13:30
Reportáž z vyhlášení sportovce ROB 2018
vloženo 27.12. 12:58
Noví členové AROB
vloženoo 8.12. 12:30
1.12. se konalo v Praze vyhlášení nejlepších sportovců ROB, ale také 14. sjezd asociace ROB. Na sjezdu delegáti oddílů (počet delegátů oddílu závisel na počtu členů) volili radu asociace ROB pro příští čtyři roky. Na úvod se shrnulo působení rady za minulé období. Vzhledem ke změně financování státní sportovní reprezentace od MŠMT se rada potýkala s problémy financování reprezentačních akcí, včetně mistrovství světa a Evropy. Vzhledem k situaci, novou radu také nečeká lehká práce. Složení rady po hlasování můžete vidět tady. Zvoleni byly všichni kandidáti kromě kandidáta na člena rady Tomáše Hikla, kterému dalo hlas pouze polovina z hlasujících. Předsedou se opět stal Miroslav Vlach.
Ocenění bílovičtí závodníci
vloženoo 4.12. 22:39
Vyhlášení nejlepších mladých ROBáku z oddílu GBM u příležitosti rozsvícení vánočního stromu v Bílovicích nad Svitavou.
Vyhlášení nejlepších sportovců v radiovém orientačním běhu 2018
vloženo 25.11. 17:49
Akademické MČR
vloženo 25.10. 22:17
Pokud se v minulých letech s účastí patnácti akademiků říkalo, že "je to letos slabé", pak nevím, jakým superlativem označit letošní ročník. První den se sešlo osm akademiků celkem z obou kategorií. Na druhý den byly obě kategorie ještě o jednoho závodníka chudší, takže mistrovské kategorie čítaly dohromady šest závodníků. Pro nás možná úsměvné, pro žadatele u ČAUS (pokud se nemýlím, že se žádá tam) to bude peklo. Akademici si do letoška mohli vyběhnout stipendia, tento rok se počítá s tím, že i přes velmi malou účast se stipendia rozdávat budou také, ovšem kam až to můžeme tlačit? S jedním účastníkem v ženské a mužské kategorii nám dotace nikdo neposkytne. Proč tak malá účast? Chyba je na straně systému i neinformovanosti. Napřed systém. Studenti také nejsou nesmrtelní a zkrátka postupně dostudovávají. To se stalo většině bývalých reprezentantů, kteří v reprezentaci sice dávno skončili, ale rádi si přijeli zaběhat ROB alespoň na akádu. Nyní už studenti nejsou, mistrovské kategorie běhat nemůžou a tak nemají motivaci jezdit a už je možná nikdy neuvidíme. Noví akademici skončili s běháním zároveň s přechodem do vyšší kategorie a priority mají jinde, proto nejezdí ani na akádu. Co se stane až dostudují alespoň letošní účastníci...? Co se týče neinformovanosti, nikdo z vedoucích akademických klubů nevěděl o chabé účasti a nemohli tak adekvátně reagovat. Prý by našli pár členů, které by zkusili přesvědčit o účasti na závodech, ale protože si mysleli, že závodníků bude dost, nikoho nepřesvědčovali. Bohužel se to sešlo tak najednou, ale pro příště už víme, co dělat. Takže doufám, že zase nebudu muset vzdávat závod (hlavně ale doufám, že budu bojovat o vítězství). Výsledky, článek na ardf.
Rozhovory
aktualizováno 10.10. 17:36
Dnes vyšel další díl Martinovy mistrovské jízdy. Pro dnešek vyzpovídal Dominika Šroma, ve čtvrtek to bude Tomáš Hikl.
Archiv novinek: 2018, 2017, 2016, ardf2015, 2015, 2014
Jakub Šrom © since 2014