Jakub Šrom
ARDF 2015 | Jakub Šrom
IARU Region 1 ARDF Championships 2015
   www.ardf2015.cz          oficiální výsledky
Foto: na stránkách ME, fotky z celého ME, od Bulharů, od Němců, od Honzy, od Priessnitze, od Chorvatů
Videa: úvod s Bárou Matouškovou a Karlem Fučíkem, reportáž ze sprintu, reportáž z celého ME, karlovarská TV
Tisk: Kysucké noviny,rozhovory a o ME na teamfox, o me na ardf, úvod k me a zhodnocení v Chebském deníku,
Mariánskolázeňské noviny o me, Český radioklub
Rádio: Český rozhlas Plzeň, rozhovor s H. Priessnitzem a M. Kincem

FOXORING 18.8.

mapa
výsledky
mezičasy


SPRINT 19.8.

mapa
výsledky
mezičasy

KLASIKY 20.8.

mapa
výsledky
mezičasy


KLASIKY 22.8.

mapa
výsledky
mezičasy

Medailová statistika:

1. Česko 64 (22-25-17)
2. Rusko 51 (20-17-14)
3. Ukrajina 26 (7-6-13)
4. Bělorusko 8 (6-2-0)
5. Maďarsko 6 (3-2-1)
6. Švýcarsko 3 (3-0-0)
7. Bulharsko 5 (2-1-2)
8. Švédsko 3 (2-1-0)
9. Slovensko 11 (1-4-6)
10. Německo 9 (0-4-5)
11. Polsko 3 (0-2-1)
12. Litva 3 (0-1-2)
13. Norsko 1 (0-1-0)
14. Nizozemsko 2 (0-0-2)
15. Moldávie 1 (0-0-1)
Klasiky II - Česko potvrdilo roli favorita a vítězí mezi všemi národy
vloženo 22.8. 18:54
rozhovor s čt - jakub omarozhovor s čt - jakub oma Neuvěřitelné. Trenéru české reprezentace se snad ani ve snu nezdál takovýto výsledek. Očekávání i pocit povinnosti na českou výpravu byl velký, ale závodníci si s tím poradili nejlepším možným způsobem a dokázali překonat i sami sebe z roku 2013. Tehdy si Česká republika odvážela z ME v Polsku 59 medailí. Letos to je medailí 64 a myslím si, že nový vyšší počet jen tak brzo nepadne. K závěru to ale vypadalo, že Rusko ještě potrápí Českou republiku. Avšak skvělými výkony se blýskly veteránky W60, které obsadili první i třetí místo, stejně jako naši junioři a muži, kteří obsadili první a druhé. Medaile z týmů byly tudíž také zlaté. A jak jsou umístění podrobně? V mužích si odváží konečně po dvou stříbrech zlato Jakub Oma. Pro Karla Fučíka je to také třetí medaile. A bronz bere Ukrajinec Sergii Shtanko. Také má celkem tři medaile. V ženách vyhrála již podruhé Anastasia Denisova. Druhá Ruska Nadezda Zharko a třetí její kolegyně Natalia Giklová. V juniorech se mezi Čechy Honzu Priessnitze a Martina Šimáčka vtěsnal Rus Nikita Ivanov. V juniorkách porazila Justýnu Bouchalovou pouze Ruska Polina Rogovinskaia a třetí skončila Slovenka Katarína Košutová. M40 a M50 vyhráli oba Rusové: Baktybek Sharshenov (2. Petr Hrouda) a Yurii Olkov (3. Jirka Mareček). W35 vyhrála Elena Ovchinnikova (3. Lída Ondrouchová). W50 Maďarka Klára Zarnóczay (3. Marcela Šrůtová). W60 vyhrála Eliška Voráčková a třetí je Jana Omová.
Dnes večer je poslední vyhlášení, poté hamfest až do dalšího dne a pak hurá zpět každý domů, povyprávět zážitky z natáčení. Všem gratuluji, zvláště našim reprezentantům a děkuji jim, že bylo o čem psát.
Klasiky II - prolog ke čtvrtému a poslednímu závodu na Mistrovství Evropy
vloženo 20.8. 20:52
relativní mapa pro klasiky2relativní mapa pro klasiky2 Poslední závod ME se blíží. Opět zde budeme mít klasiky, pásma křížem. Kategorie si vymění pásma oproti prvním klasikám, takže nejsilnější kategorie poběžím pásmo 3,5MHz, tak jak už jsme zvyklí z minulých let. Osmdesátka je rychlá a i když se poběží v podobném terénu jako při první klasice, tzn. kopečky, hustníky, údolí, můžeme očekávat rychlé běhy vítězů bez chyb. V mužích jsou favorité na vítězství snad všichni naši tři závodníci. Kdo vyhraje? Oma, Fučík nebo Šimáček? Můj tip je Kuba Oma. Byl zde dvakrát druhý, ale vítězství je na domácí půdě přece jen něco víc. Favoritkou v ženách je Natalia Giklová, která se umístila v obou posledních závodech na MS/ME ze všech závodnic, co startují i pozítří. jednou zlato, podruhé stříbro. Šlapat na paty jí ale bude Anastasia Denisova a možná naše Bětka Lehárová.
Poslední klasiku staví také Martin Baier. Ta dnešní se mu povedla, tak uvidíme, jestli dokáže ještě něčím překvapit. Na mapě se přesuneme více jihovýchodně. Mapy se budou na severovýchodě trochu překrývat. Opět představuji relativní mapu. Můžete se podívat i na OB mapu prostoru. Je opět vyříznutá z mapy Lesná 2002. Podrobně můžete terén prostudovat na mapě online.
Po dnešním třetím vyhlášení mají zítra závodníci den volna. Tři závody ve třech dnech dají zabrat. Den volna je potřeba. Ani nechci vzpomínat na Srbsko, kde byly všechny čtyři závody ve čtyřech dnech. Kdyby se našel někdo, kdo ještě neviděl video před ME, které se vysílalo na ČT sport, máte už na den volna plán. Poté máme ještě krátké informační video ze sprintu. A pak už: sobota je naše!
Klasiky den 1 - Češi se ujímají vedení
vloženo 20.8. 20:15
Český tým se po prvním dni klasik ujímá vedením před druhým Ruskem a třetí Ukrajinou. Rusko dnes ztratilo vedení zvláště díky několika skvělým výkonům jedinců národností, kteří se zase tak často na bednu nepodívají. V mužích překvapivě zvítězil Ondřej Šimáček s podobnou taktikou jako včera Karel Fučík - od všech co s největším náskokem. Karel skončil dnes třetí. Mezi Čechy se vmáčkl ještě Ukrajinec Sergii Shtanko, který zde na ME také září. V ženách si odváží už druhé zlato Anastasia Denisova a vypadá to, že navazuje na své juniorské úspěchy. Druhá naše Bětka Lehárová a třetí doběhla Natalia Giklová. Všechny tři už individuální medaili měli i před dnešním závodem! Juniorky už podruhé ovládla Bulharka Andrea Diaksova. Je to tak trochu letošní juniorský objev. A poté se už poskládaly naše závodnice: Bára Matoušková s Justýnou Bouchalovou. V juniorech to vypadalo na dobrý výsledek pro Čechy, nakonec se ale z vítězství raduje Ukrajinec Ruslan Zolochevskyi, druhý je Nikita Ivanov a až na třetím místě náš Martin Šimáček. V M40 se bohužel Čechům nedařilo, nejlepší je pátý Petr Hrouda. Vyhrál Rus Baktybek Sharshenov. M50 vyhrál s náskokem Viacheslav Parkhomenko z Ukrajiny před naším Jirkou Marečkem. V M60 se umístil druhý Mojmír Sukeník za Ruským závodníkem. Skvěle se dařilo našim W35kám, kdy Jitka Šimáčková vyhrála před svou reprezentační kolegyní Blankou Adámkovou.
Sprint - známe výsledky
vloženo 19.8. 20:26
foxoring - martin kinc na doběhufoxoring - martin kinc na doběhu Dnešní sprintovou disciplínu si podmanili Češi. V mužích Karel Fučík deklasoval soupeře již potřetí v řadě v této disciplíně na vrcholné soutěži. Tentokrát ale o 2,5 minuty před druhým Jakubem Omou. Ve sprintu je to opravdu velká nálož soupeřům. Kuba zatím drží skvělou bilanci dvou druhých míst ze dvou závodů. Třetí je Sergii Shtanko, který si o pozici oproti včerejšku polepšil. V ženách dokázala urvat první medaili Bětka Lehárová. Nestačila pouze na Natalii Giklovou u které mě vyšel tip na vítězku. Natálka má podobné šance ve všech závodech, stejně jako je to u Jakuba Omy. Bronz patří Ukrajině, a sice ho získala Yevhenia Veremeienko. Naopak loňská vítězka Sanniková skončila až jedenáctá. Juniorky trochu překvapivě vyhrála Katarína Košutová ze Slovenska. Naše Kačka Bžatková je opět druhá. A dostáváme se k samotným výšinám, neboť všechny kategorie M19 až M40 + W35 mají na prvních dvou místech české obsazení. W35 - Blanka Adámková porazila Jitku Šimáčkovou. M19 - Vyhrál Martin Šimáček, Martin Kinc si ponechal druhou pozici ze včerejška. M40 - Zbyněk Žáček po 3 letech opět okusil triumf a Tonda Šindelka obhájil loňské druhé místo. Karel Fučík měl v mužích tak skvělý čas, že by dokázal vyhrát v každé kategorii. A to jako jediní muži brali všech 10 kontrol.
Ve vedení národů je stále Rusko, ale Češi ztrácejí už jen jedno zlato. Na celkový počet kovu ale suverénně po dnešku dominujeme. Tak pojďme zítra na klasiky.
Klasiky I - prolog ke třetímu závodu na Mistrovství Evropy
vloženo 18.8. 20:32
relativní mapa pro klasiky1relativní mapa pro klasiky1 Dalším závodem v následném sledu po předchozích dvou závodech jsou klasiky, pásma křížem. Tento systém byl zaveden, aby se dala postavit co nejlepší trať odpovídajícím náročnosti jednotlivých kategorií. Tudíž je v lese místo pěti hned deset vysílačů a startovní pole je rozdělené zhruba na poloviny. Každá půlka běží jiné pásmo. Na dvoumetru je těžké předpovídat vítěze. Ale kdybych si měl vsadit, bude mým favoritem v mužích Karel Fučík s Jakubem Omou. Ženy jsou jako vždy komplikovanější :). Tady se poprvé neodvážím tipovat vítězku. Největší šance mají loňská mistrně Svetlana Raikova i vítězka z roku 2013 Natalia Giklova. O vítězi se nechám raději překvapit. Ale myslím si, že jednu dámu z této dvojice na bedně uvidíme.
Trať postavil zkušený reprezentant Martin Baier, který si na foxoringu doběhl pro sedmé místo. Terén bude asi docela promáčený, hlavně v údolíčkách, kde jsou zdroje vody. Trať je i nyní v kopcích, takže taktika a dobrá technika se určitě zužitkuje. Prohlédněte relativní mapu i starší mapu OB se zakresleným startem i cílem (původní mapa OB - Lesná 2002). Můžete si prohlédnout i mapu online.
Dnes večer proběhlo vyhlášení výsledků s úvodním ceremoniálem. Stále sledujte boční lišty a facebook, kde najdete veškeré aktuální informace. Již zítra je druhý závod ME - sprint, tak vzhůru na něj!
Foxoring - první závod za námi
vloženo 18.8. 18:46
První závod mají závodníci za sebou a je třeba říci, že je pořádně prověřil. Počasí si s námi hraje, ale ti nejlepší odolali. V mužích už po několikáté urval titul Oleksandr MARCHUK z Ukrajiny o minutu před naším Kubou Omou. Daleko za nimi byl třetí Bulhar Ivan SIRAKOV. V ženách vyhrála podle úvodního očekávání Anastasia DENISOVA vcelku s velkým náskokem. Macinská Janka nezaváhala a vybojovala pro Slovensko jako jedinou medaili ze závodu stříbro. Antoanaeta DIAKSOVA z Bulharka překvapila bronzovou příčkou. V juniorkách si pro prvenství doběhla také Bulharka Andrea DIAKSOVA. Nejmladší veteránky deklasovala Svetlana GODUNOVA se svou Ruskou partnerkou. Pavla Hažmuková za nimi získala bronz. Sergei TCELIKOV vyhrál v juniorech před naším Martinem Kincem. Asi největším překvapením je po dnešku výhra Petra Hroudy před Rusem a dalším Čechem, Danem Štístkem v kategorii M40. A to o dost. Dnešním medailistům gratulujeme, zítra jdeme na sprint již snad bez deště.
Sprint - prolog ke druhému závodu na Mistrovství Evropy
vloženo 17.8. 20:34
relativní mapa pro sprintrelativní mapa pro sprint Pozítří startuje druhý závod a je čas si ho přiblížit. Sprint je zařazen do programu velkého šampionátu od roku 2011 a rok co rok je čím dál ve větší oblibě. Češi patří v této disciplíně mezi nejlepší a snad je najdeme na nejvyšších příčkách i na domácím šampionátu. Mezi top v mužích by se měl dostat určitě Karel Fučík, vítěz posledních dvou mistrovství. Dalším favoritem je Jakub Oma. Ten však má šanci být mezi nejlepšími ve všech disciplínách. V ženách nám nepoběží medailistka z roku 2013 a 2014 Veronika Krčálová, snad ji zastoupí Alžběta Lehárová. Ovšem jako adepty na vítězství bych tipoval opět buď Natalii Giklovou, jako ve foxoringu nebo loňskou vítězku, Rusku Ekaterinu Sannikovou.
Na sprint by mělo být počasí stabilní bez deště, takže se nikdo nebude cítit v nevýhodě, či naopak. Můžete se podívat na relativní nejnovější OB mapu (s mapami Lidovka 2012, Kosatcová louka 1998) nebo nesloženou z kousků - samotnou mapu Lido. Odkaz na online mapu. Stavitelem je Miroslav Vlach st. Můžeme tak očekávat, že vítězné časy budou opravdu okolo 15 minut, jak určují pravidla. Vyšel i Bulletin 4, kde najdete informace o jednotlivých závodech včetně zveřejnění startů, odjezdech autobusů, jídelníčku a mnoho dalšího.
Přišly mrazy?
vloženo 17.8. 17:06
Zítřejším foxoringem odstartuje celé mistrovství. Závodníci však řeší jiný problém, než je psychika. Vedra okolo 35°C, která panovala v posledních několika týdnech v celé Evropě, vystřídaly nízké teploty jen okolo 15°C. Více než poloviční teplotní rozdíl nemusí každý organismus dobře snášet. Druhá otázka je, jestli mají závodníci s sebou dostatek oblečení? Extrémní sucha vystřídaly deště, což nemusí být dobré hlavně pro dvoumetr. Avšak podle předběžných informací od meteorologů má déšť zítra ráno ustat a zítřejší foxoring by se už mohl obejít bez něj. Dále pak už pršet moc nemá, takže 2 dny bez deště by mohly dvoumetristům startujícím ve čtvrtek pomoci. Navíc se má opět začít mírně oteplovat, takže snad to nakonec nebude tak hrozné. A nezapomeňte zítra fandit, v 10:00 začínáme!!!
Foxoring - prolog k prvnímu závodu na Mistrovství Evropy
vloženo 16.8. 18:10
relativní mapa pro foxoringrelativní mapa pro foxoring V úterý 18.8. to začne. První závod na mistrovství Evropy se blíží. Jaká jména bychom si měli zapamatovat? Kde se poběží? Kde budou výsledky? Foxoring je známý svoji mapovou složkou, která rozhoduje o vítězi. Začneme kategorií žen. Jana Macinská ze Slovenska, původem orienťačka obhajuje zlato z roku 2013. I když na medaili má určitě šanci dosáhnout, tipuji za vítězku buď loňskou mistryni Natalii Giklovou nebo loňskou vicemistryni a mladou Bělorusku Anastazii Denisovou. Také orienťačku. Rozdělí si tito tři medaile? V můžích je to zajímavější. I když pravda, Ukrajinec Oleksandr Marchuk byl v posledních letech bezkonkurenční. Ale my máme v záloze Petra Matulu, který letos všechny na foxoringu drtí. Pokud zvládne psychiku, mohl by Ukrajinci konkurovat. Ale vždyť o nic nejde, je to jenom mistrovství Evropy. Martin Baier, ač nominovaný přímo, letos nemá tak úspěšnou sezónu, ale možná še si všechno nechává až na úterý. Samozřejmě máme v záloze ještě Kubu Omu.
Foxoringová trať postavená orienťákem Janem Michalcem bude na mapě v měřítku 1:10 000, velikost A3. Mapa je to opravdu velká s množstvím kopečků a údolí. Většinou vyskový les a hodně luk. Mapa k nahlédnutí: online na mapy.cz, mapový prostor s cílem s ob mapou Lesný.
Výsledky hledejte na stránkách soutěže. Pořadatel slibuje online výsledky. Některé kontroly budou radiové, takže budete mít přehled, jak si závodníci vedou přímo na trati. Po doběhnutí závodníka budete mít jeho čas ve svém prohlížeči. Online servis zatím nejede, ale určitě zde dám podrobnější info, zatím je čekejte zde. GPS tracking bohužel nebude.
Veškeré věci k jednotlivým závodům najdete na bočních stranách stránky. Pokud se vám nezobrazují, odrolujte stránku úplně dolů. Problém je v malém rozlišení obrazovky. A na závěr představení německého týmu a seznámení se slovenskými repezentanty.
Čeští senioři a junioři
vloženo 2.8. 12:27

W19

Kateřina Bžatková

Katka se společně s Bárou nominují od té doby, co opustily kategorii juniorky předtím. Zatím ale sama čeká na větší úspěch na této úrovni. Však má ale ještě před sebou dva šampionáty, kde to může změnit.

Justýna Bouchalová

Letos nominovaná celkem podruhé v životě. Loni překvapila svými dobrými výkony. Letos už ví, do čeho jde, tak se můžeme těšit, že doplní děvčata v případě jejich nezdaru.

Barbora Matoušková

Narozdíl od Katky dokázala Bára loni získat bronz na tehdy s pravidly sporné osmdesátkové trati. Určitě má potenciál získat další medaili i letos, tentokrát doufejme na regulerní trati.

M19

Martin Šimáček

Už ví, jaké je to vyhrát i jaké je to závodit na domácí půdě, jak tomu bylo v roce 2009 na MEŽD. V juniorech sice nevyhrává každý závod, ale určitě ho můžeme letos vidět na stupních hodněkrát.

Martin Kinc

Škoda že se Martin nenominoval na dvoumetr. Jeho klid při závodě mu leckdo závidí. Ovšem šanci má i všude jinde. Největší možná na foxoringu? Uvidíme.

Vojtěch Bžatek

Vojta už ani nedoufal, že se nominuje, ale protože se Honza rozhodl neběžet sprint, Vojta se na něj nominoval. Budou to jeho první cenné zkušenosti.

Jan Priessnitz

Honza loni zazářil na EYAC v Bulharsku, kde získal dvě zlaté medaile ze tří možných. Ovšem v juniorech je konkurence jiná, takže další obdobný úspěch po něm asi nemůžeme požadovat :).

Robert Polák

Jako jediný se z této sestavy nominoval na loňské MS za juniory, ještě s Martinem Šimáčkem. Letos se mu sice příliš nedaří, ale na poslední chvíli se může vše změnit.

W21

Alžběta Lehárová

Současná ženská jednička v Česku. I když se jí, stejně jako ostatním ženám loni na MS vůbec nedařilo, letos budou závody úplně jiné a tak můžeme čekat i jiné, lepší umístění.

Eliška Kuncová

Sport, studie, sport, studie, avšak na letošní sezónu jí to opět vyšlo na sport. Začátečník to není, takže dvoumetr v doslova domácím prostředí ji určitě půjde.

Hana Fučíková

Stejně, jako její manžel, má pořád chuť závodit za ženy, i když věkem by mohla trápit W35ky. Ale proč plýtvat šancí, když může porážet nejlepší české ženy?.

Zuzana Sukeníková

Návrat na ROB scénu před pár lety byl raketový, ale od té doby má stále konstantní výsledky. Dobrou techniku zdědila po tátovi, jen fyzička ji dělá trochu problém. Dvoumetr se už ale třese.

M21

Karel Fučík

Ikona českého ROB. Nikdo už ani pomalu neví jak dlouho běhá, ale stále se drží ve světové špičce. Loni byl nejlepší z našich mužů a že si odvezl zlato ze sprintu bylo zdrcující pro všechny soupeře.

Ondřej Šimáček

Roční pauza mu prospěla a může navázat na svou úspěšnou kariéru po juniorské kategorii. Několikanásobný Mistr Evropy by možná rád další titul. Tak si počkejme, jestli to letos vyjde.

Martin Baier

Letos především pořadatel a favorit pro závod ve foxoringu. Je to pro něj určitě výzva, zvlášť, když se mu letos přiliš nedaří.

Jakub Oma

Z každého velkého šampionátu si odváží individuální medaile už kdo ví jak dlouho. Stálý člen nominačního žebříčku na prvních třech místech. Také od něj se čekají velké věci.

Petr Matula

Asi nejvíce překvapivá nominace z mužů, ale když se nad tím zamyslíme, vůbec ne neopodstatněná. Letos Petr vládne foxoringu a po nezdaru v roce 2012 chce letos vše napravit.
Čeští veteráni
vloženo 29.7. 15:20

W35

Pavla Hažmuková

Pravidelná reprezentantka na posledních velkých šampionátech. Navíc z minulého roku úřadující mistrně světa ze sprintu. Celkem si z MS odvezla 4 medaile.

Blanka Adámková

Loni se také předvedla na sprintu bronzem. Blanka sice patří do chebského oddílu, který pořádá šampionát, ale trénuje i žije v Brně. Má na to se ukázat i na klasikách.

Jitka Šimáčková

Jitka zřejmě z finančních důvodů loni nebyla na MS, za to už několik let předtím pravidelně obsazuje medailové příčky na světových a jiných akcích.

Ludmila Ondrouchová

Lída loňskou premiéru absolvovala na MS v Kazachstánu už po třech letech, kdy vůbec začala s běháním ROB. Odvezla si dvě týmové medaile. Pokud ji trať bude přát, má velké šance i na foxoringu.

W50

Leona Soukupová

Závodnice, která běhá delší dobu, pomáhá s tréninky reprezentacím, ale na vrcholné akci byla jen před třemi lety v Srbsku, odkud si odvezla 2 týmové medaile.

Marcela Šrůtová

Marcelu většina zná jako účetní, ale nenechte se zmást. Pravidelně objíždí MS a ME a medaile z týmů už ani nemá kam dávat. V individuální pozici získala bronz z ME 2013 na dvoumetru.

Jana Drápková

Hlavním bodem této závodnice asi bude si užít šampionát. Jako úplný nováček ale může překvapit. Vždyť by nebyla první, komu by se něco takového podařilo, navíc brala medaile soupeřkám i u nás.

Dagmar Skřivanová

Obhajoba zlata z osmdesátky z Kazachstánu ji určitě hodně hlodá. Zatím zbírala spíše týmové medaile, ale nejednou ukázala, že na to má i na individuální úrovni.

Hana Havelková

Nové jméno Evropské scény. Stejně jako Jana Drápková si chce poprvé vyzkoušet opravdový velký šampionát přímo, jako závodník.

W60

Jana Omová

Poslední dobou si kvůli menším zdravotním problémům dávala pauzu. Ovšem jako zkušená závodnice může vytasit na ME taktiku, se kterou předběhne své soupeřky. Stejně jako to dělala tento rok. Ne rychlost, ale hlava!

Alena Pátková

Přání také vyhrát medaili má tato závodnice velké, což dokázala na ME 2013, kdy získala bronz z osmdesátky. Její výsledky mají vzestupnou tendenci, tak uvidíme, co z toho letos bude.

Eliška Voráčková

Člověk, který nejvíce ví, jak chutnají 4 individuální medaile, z toho 3 zlaté. Všechny překvapilo, co dokázala na MS 2012 a rozhodně nezahálela ani poslední roky. Máme se od ní na co těšit.

Petra Hanslianová

Petra sice neběhá dlouho, ale už byla na dvou šampionátech a i ten letošní si chce rozhodně užít. Určitě by se našel i prostor pro nějaké dobré umístění.

M40

Antonín Šindelka

Tondovi sice přání vyhrát na ME 2013 nevyšlo, zato loni na MS zářil. Stříbro ze sprintu a foxoringu je tomu důkazem. Myslím, že tento veterán ještě nevytáhl všechny svoje trumfy.

Zbyněk Žáček

Už byl na několika velkých závodech, ale účast mu komplikuje hlavně náročné zaměstnání, takže sem tam nějakou disciplínu vynechal. Ale stříbro z MS 2012 a bronz z MS 2014 vyhrát stihl.

Petr Hrouda

Petr sice běhá dlouho, ale závodit na velkých akcích začal teprve nedávno. Ale alespoň to stojí opravdu za to. Stříbro a bronz z ME 2013 není náhoda, a když mu sedne atmosféra, dokáže velké věci.

Daniel Štístek

Dan se tak těšil do veteránů kvůli nominaci a závodům, že se mu všechno toto splnilo. Letos ukáže, co ukázat nemohl, když byl zastíněn v mužích známým triem Oma, Fučík, Baier.

M50

Jiří Mareček

Dlouho jsem nebyl ještě na světě, když tento muž začínal formovat ROB, tak jak ho známe dnes. Rozhodně nemá jen dobré vyjednávací schopnosti, ale vyhrávat závod na MS, jak se mu to povedlo loni, také umí.

Stanislav Jelínek

Nováček, i když jen ve velkých závodech. Běhá už delší dobu a nyní se konečně nominoval i o úroveň výš, na ME do Mariánských Lázní.

Jiří Suchý

Jirka poslední roky pravidelně objíždí MS a ME, ale ještě se mu nepodařilo ukořistit individuální medaili. Změní se to v srpnu?

Josef Petr

Nové jméno i pro vnitrostátní závody. Ale nesuďme den před svítáním!

M60

Mojmír Sukeník

Muž, který se po dlouholeté pauze opět k ROB vrátil. Hned první rok se nominoval na ME 2013 a výrazně pomohl k týmové medaili. Jestli něco z techniky za ty léta neběhání zapomněl, tak to není znát.

Lubomir Winter

Lubomír má elánu, hlavně toho výřečného na rozdávání a výdrž má také slušnou. Objíždí závody, ale zvláštního výsledku se mu dosáhnout zatím nedaří. Naposledy se radoval z týmové medaile v roce 2013.

Jaromír Baxa

Dlouhou dobu již vede liberecký oddíl. Naposledy byl v roce 2006 na MS, kde závodil společně s Jiřím Hruškou. Nyní je tato dvojice znovu spolu. Znamená to něco?

Jiří Hruška

Známý závodník hlavně o desetiletí zpět. Letos ale ukázal, že na to opět má a může i letos doma ukázat, kdo je tady pán, stejně jako v roce 2004 v Česku, když vyhrál obě individuální disciplíny, stejně jako Karel Fučík v mužích.

M70

Karel Koudelka

Jako by to platilo o všech Karlech, co se letos nominovali. "Karel je prostě Karel". I o tomto to platí. Vždyť vyhrál všechny individuální medaile v roce 2011 v Rumunsku. Myslím že ještě nezapomněl, jaké to bylo.

Jiří Janků

Opět jako někteří další, i tento muž patří k novým tvářím. Ale rozhodně ne k začátečníkům.
Česká nominace elitních kategorií
vloženo 29.7. 9:48
A je to tady. Byla zveřejněna nominace elitních kategorií za ČR. Steně jako poslední roky bohužel česká reprezentace nemá dostatek závodníků v kategorii D19, takže konkurence není velká, ale zatím to na nominování tří závodníků stačí. Děvčata se nebudou střídat v disciplínách, každá běží všechno. To v juniorech už je to lepší. Bohužel ale dva čerství junioři se nezúčastnili závěrečných nominaček, tudíž už neměli šanci se nominovat. Zůstalo 5 chlapců, kteří si rozdělí 4 disciplíny. Dominoval opět Martin Šimáček, který poběží vše. Ženy také nemají velké obsazení, ale na ME odjíždějí ve čtyřech. Konkurenci zde nenašla Bětka Lehárová, která společně s nestárnoucí Hankou Fučíkovou poběží vše. V mužích to dopadlo, dá se říct podle očekávání. Martin Baier byl dle konzultace s ostatními závodníky z kategorie doporučen pro nasazení do závodu foxoringu a ostatní závody nepoběží. Bylo to proto, aby nemusel objíždět všechny nominační závody, jen foxoring. Další kdo si nominaci na foxoring zaslouží je Petr Matula, který na posledním nominačním foxoringu na čtyřdenkách prokázal, že má formu a o jeho nominaci nemůže být pochyb. Karel Fučík sice vyhrál nominační žebříček, vzdal se ale foxoringu. Jakub Oma se ničeho nevzdal a poběží zaslouženě všechno a Ondra Šimáček po roce čekání bude také zápolit se soupeři n trati ve všech disciplínách kromě foxoringu. Kostky jsou vrženy, mistrovství Evropy začíná za 19 dní!
Konečný nominační žebříček
Bulletin 3
vloženo 27.7. 12:15
Dnes vyšel třetí bulletin. Jídlo bude ve všech hotelech stejné. Terény budou ve výškovém rozmezí 220 metrů, kromě foxoringu (360 metrů) a sprintu (rovina). Počasí zde momentálně po několikatýdenních tropických vedrech je spíše chladné vzhledem k ročnímu období. Toto chladnější počasí očekáváme i během mistrovství. Budou použity SI čipy, a počítáme s online výsledky přímo z tratě! Pásma křížem se poběží, jak jsme zvyklí z minulých let. První den klasik 144MHz pro elitní kategorie, 3,5MHz pro veterány. Druhý den klasik se pásma vymění. Největší obsazenost závodníků má kategorie M40, kde by měli být až 41 lidí. Pro nedostatek soutěžících byl zrušen závod pro nevidomé. I přes reklamní snahy pořadatele nebyl o tuto disciplínu dostatečný zájem.
Podrobný harmonogram naleznete v Bulletinu. Starty všech závodů jsou naplánovány na 10:00 (UTC +1). Pořadatel překvapil podrobnými zákresy mapových prostor i s popisem pásma a cílem závodu. Diváci tak ví přesně, kam mají přijít fandit. Většinou se jedná o okraj obce.
Bulletin 4 očekávejte těsně před začátkem samotného mistrovství.
Rusové nominovali na kalsiky
vloženo 23.7. 10:14
I v Rusku už pomalu nominují. První nominace jsou na klasiky. Prvním překvapením je pozice náhradníka pro Rodionova, který ač loni ještě junior, závodil za muže a z ruského týmu byl jednoznačně nejlepší. Na nominaci pro foxoring a sprint ještě čekáme. Ukrajina zatím vůbec nezveřejnila žádnou nominaci, jakožto třetí nejlepší stát, který máme v hledáčku. Nominace Ruska na klasiky.
Česká veteránská nominace kompletní
vloženo 21.7. 17:29
Po dvanácti závodech, které se započítávaly do nominačního žebříčku, tu máme kompletní seznam závodníků reprezentujících Českou republiku na ME. Kompletní nominace. Brzy přibyde podrobný seznam našich sportovců.
Po tomto víkendu už budeme také znát nominaci seniorských a juniorských kategorií.
Slovensko zná složení reprezentace
vloženo 11.7. 16:25
Po foxoringu na 4 dnech ROB v České republice, který byl pro slovenskou repre nominačním závodem je nominace rozdělena. Pod vedením nového šéftrenéra a předsedy komise slovenského rob se bude slovenská reprezentace snažit získat na ME více medailí, než tomu bylo v minulých letech. Účast bude za Slovensko v elitních kategoriích maximální, tedy po třech lidech. Zde si můžete prohlédnout celou nominaci.
Nominace veteránů
vloženo 18.6. 17:35
Slováci už znají své nominované veterány pro letošní Evropu. Sice obsadili pouze kategorie MW 60, za to ale plně. Na nominaci se můžete podívat zde. V Česku je situace obdobná jako v dalších zemích, které mají veteránů mnoho, a nikdo nemá účast jistou. Boje o nominace jsou v plném proudu. Veteráni v Česku mají 12 závodů národního žebříčku zařazených také do žebříčku nominačního. Ještě zbývá 7 závodů. Zatímco v D60 a M70 vypadají nominace jasně, v dalších kategoriích nikoliv. Nejblíže mají k přímé nominaci v D35 Pavla Hažmuková, D50 Leona Soukupová, M40 Tonda Šindelka a v M50 Jiří Mareček. Zbývají ještě závody na Kysuckém poháru a 4 dny ROB, které jsou hned ve víkendech po sobě, takže můžeme očekávat jako rozhodující faktor fyzickou zdatnost. Nominační žebříček veteránů pro celkový přehled.
I. nominační závody pro českou reprezentaci
vloženo 16.6. 21:50
O víkendu 11.-14.6. proběhly první nominační závody pro naši reprezentaci. Po čtyřech závodech se nám pořadí v nominačním žebříčku trochu vyjasňuje. Trochu, řekl bych smutná situace je opět v juniorkách. Soustředění se zúčastnily pouze tři. Nově je holkám smutno po konkurenci i v ženách. První je zatím Bětka před Eliškou. Co se týče mužů, juniorů je zatím osm a v čele je podle předpokladů Martin, za ním s odstupem Honza. Chlapů je též osm a vede Kuba Oma před Karlem Fučíkem. Oba mají slušný náskok před zbytkem. Celý nominační žebříček.
Co po vrcholových soutěžích ještě zůstalo?
vloženo 14.6. 18:35
logo ardf 2013logo ardf 2013 Leckdo by čekal, že to budou oficiální stránky mistrovství, ale to by se zmýlil. Už přesně nevím, jestli to byl zrovna Hroudýs, ale kdysi někdo napsal článek o tomto problému. Člověk se chce podívat na výsledky, fotky atd., ale kde nic tu nic. Zejména je to problém starších závodů. I když třeba stránky 5 dnů ROB 2013 nejely snad už tentýž rok na podzim. I další weby vrcholných soutěží již neexistují a ne že by jely zrovna dlouho po akci: ARDF 2011, EYAC 2011, EYAC 2010 a námi pořádaný EYAC 2009 stránky také po roce neměl. Snad oficiální web ARDF 2015 ještě chvíli pojede. Kromě medailistů a zážitků nám zůstalo ještě něco, a sice z ARDF 2013 v Polsku. Je to na na google maps.
Ubytování
vloženo 11.6. 17:00
hotel Krakonošhotel Krakonoš Pro MS/ME není lehké sehnat ubytování. Zázemí musí splňovat jak kapacitní potřeby, tak i požadavky závodníků. To je strava, finanční dostupnost, dopravní dostupnost... Bohužel se letos nepodařilo zajistil jeden hotel pro všechny závodníky. Ono je někdy těžké ho sehnat i pro normální národní závody, kde je kolem stovky účastníků. Centrum závodů bude v *** hotelu Krakonoš (145 postelí). Další tři hotely budou v blízkosti: **** hotel Goethe - 2,3km od centra, *** Hotel Zlatý Zámek - 1,5km od centra a Hostel Zlatý Zámek. Mapa rozmístění hotelů. Nejlevnější ubytování je v Hostelu Zlatý zámek, naopak nejdražší je v hotelu Goethe. Pokrytí ubytovacích prostor sítí wifi je samozřejmostí.
Novinky o ARDF 2015 přímo zde
vloženo 7.6. 21:50
Stejně tak, jako Speciál o MEŽD 2013 v ČR, bude i speciál o Mistrovství Evropy 2015 pro juniory, seniory a veterány. Právě na těchto stránkách budete mít přehled o dění kolem mistrovství. Nezůstaneme však v tak úzkém kruhu. Informace budete mít nejen o české výpravě, ale i o zahraničních výpravách, kterých má být na ME minimálně 24 a to nepočítám ty mimoevropské. Nové technologie, zkušení organizátoři, kvalitní tratě, elitní závodníci, perfektní zázemí. Myslím, že to jsou atributy, na které se můžeme během Mistrovství Evropy 2015 v radiovém orientačním běhu těšit. Již za 70 dní!!!
Archiv novinek: 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, ardf2015, 2015, 2014
Jakub Šrom © since 2014